Vorige pagina
Amendementen
Amendement Dekkingsvoorstel Centrumplannen (PvdA, GL, CDA, Trilokaal, VVD, Teylingen Met Elkaar)
- ID
- 212
- Datum
- 09-12-2025
- Agendapunt
-
Gemeenteraad 2025
(11.A.1. Amendement Dekkingsvoorstel Centrumplannen (PvdA, GroenLinks, CDA, Trilokaal, VVD, Teylingen Met Elkaar)))
dinsdag 16 december 20:00 tot 23:00
Raadzaal, Bestuurscentrum Voorhout - Titel
- Amendement Dekkingsvoorstel Centrumplannen (PvdA, GL, CDA, Trilokaal, VVD, Teylingen Met Elkaar)
- Status
- Aangenomen
- Raadsleden
-
- Anja Schrage (PRO)
- Paul Witteman (PRO)
- Indieners
-
- GroenLinks
- PvdA
- Mede-indieners
-
- CDA
- Teylingen Met Elkaar
- Trilokaal
- VVD
- Portefeuillehouder
- Wethouder Marlies Volten
- Toelichting en motivering
- Constaterende dat: in besluitpunt 5 van het voorliggende raadsbesluit wordt voorgesteld om de dekkingsreserve Uitvoeringsprogramma Centrumvisie Teylingen met € 12.551.000 aan te vullen ten laste van de algemene reserve; de stand van de algemene reserve per 1-1-2026 volgens de begroting € 25.191.000 bedraagt; bij ongewijzigde vaststelling van besluitpunt 5 de algemene reserve daalt naar € 12.640.000, wat onder het in de motie genoemde minimum en onder de in de spreektekst gehanteerde ondergrens van risico’s + € 10 miljoen (€ 4,819 miljoen + € 10 miljoen = € 14,819 miljoen) uitkomt; Overwegende dat: De aangenomen motie ‘Algemene reserve’ een minimale omvang voorstelt dat gebaseerd Deze minimale omvang is gebaseerd op de benodigde reserve voor het afdekken van de aanwezige risico’s en gewenste solvabiliteit van 20%, aangevuld met een buffer voor financiële tegenvallers (10 miljoen euro). Teylingen een gezonde financiële positie nodig heeft gezien de negatieve financiële vooruitzichten; Onze gemeente in de toekomst nog andere investeringen wil doen voor haar inwoners. Van mening dat: De raad de keuze heeft om het investeringsbudget voor de centrumplannen uit de algemene reserve te halen of jaarlijks uit de begroting te financieren; Door bij het besluit niet het gehele benodigde investeringsbudget als bestemmingsreserve op te nemen, er een extra prikkel aanwezig blijft om kritische naar de benodigde gelden voor de uitvoeringsprogramma’s te blijven kijken.
- Concrete wijziging van besluit
- Concreet voorstel tot wijziging van het besluit Beslispunt 5 en 6 als volgt te wijzigen: OUD 5. De dekkingsreserve Uitvoeringsprogramma Centrumvisie Teylingen aan te vullen met € 12.551.000,- ten laste van de Algemene reserve 6. Te besluiten de begrotingswijziging nr. R4023 voor de voorbereidingen vast te stellen NIEUW 5. De dekkingsreserve Uitvoeringsprogramma Centrumvisie Teylingen aan te vullen met 70% van het voorgestelde benodigde bedrag € 12.551.000,-. Dit betekent dat € 8.785.700,-. ten laste van de Algemene reserve wordt gebracht. 6. Te besluiten de begrotingswijziging nr. R4023 voor
- Uitslag stemming
- De griffier
- Marjoleine van Egeraat
- De burgemeester
- Carla G.J. Breuer
- Bijlage(s)
- Stemmen
-
voorFractie CDA (3), Fractie Forum voor Democratie (1), Fractie Teylingen Met Elkaar (2), Fractie Trilokaal (4), Fractie VVD (5), Fractie ChristenUnie (1), Fractie D66 (4), Fractie GroenLinks (2), Fractie PvdA (2)tegenFractie Partij voor Teylingen (1)