Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Commissie BFT

woensdag 17 februari 2016

20:00 - 21:30
Locatie

Raadzaal, Bestuurscentrum Voorhout

Voorzitter
René Hartvelt
Toelichting

Extra commissie BFT over ambtelijke fusie HLT. Gelijktijdig met Hillegom en Lisse.

Agenda documenten

Agendapunten

  1. 1
    Opening
  2. 2

    Besluit

    De agenda is ongewijzigd vastgesteld

  3. 3

    Besluit

    Er zijn geen insprekers.

  4. 4
    Mededelingen
  5. 5

    Voorstel is om het college op grond van artikel 1, tweede lid, van de Wet
    gemeenschappelijke regelingen toestemming te verlenen de Gemeenschappelijke regeling
    werkorganisatie HLT Samen aan te gaan tussen de gemeenten Hillegom, Lisse en
    Teylingen op basis van het Bedrijfsplan 'HLT Samen Sterker!'
    en een incidenteel budget beschikbaar te stellen van € 230.000 voor de implementatie van
    de ambtelijke fusie organisatie ten laste van de algemene reserve inclusief de bij dit besluit behorende begrotingswijziging..

    Besluit

    Bespreekpunt voor de raad

    Volgens de VVD ontbreekt het innovatieve element, zoals netwerkgerichtheid. Moet strategie wel een apart domein zijn? Hoe zit het met vastgoed om-niet? Missen aansluiting met staza van half oktober. Voortrekkersrol. Zorgvuldigheid gaat boven haast- en tijdsdruk. De VVD geeft aan met een technische vraag te komen over het vastgoed en de financiële aansluiting van 2015 en nu.
    Volgens de CU is dit fuikbesluit nr. 3. Wat is de strategie? Daar is niet voldoende over nagedacht. Wat wil je bereiken en wat zijn de doelen? Waarom schrijven we dit bedrijfsplan schrijven, waarom niet investeren in partners waar je het echt moeilijk mee hebt. Te veel, te snel, te veel haast en ondoordacht. Eerst nadenken over wat we eruit willen halen. De CU is niet perse tegen een ambtelijke fusie maar wel vraagtekens bij hoe dit nu loopt, teveel losliggende tegels.
    D66 heeft geconstateerd dat alles wat in het bedrijfsplan is beschreven in overeenstemming is met de eerder gemaakte afspraken en besluiten. Welllicht komen er uit de fractiebehandeling nog enige vragen.
    Vanuit bedrijfskundig oogpunt is Trilokaal van mening dat het voorstel er goed uitziet, dit plan ligt in de lijn der verwachtingen. De 828.000 euro, wat is de precieze verdeelsleutel voor deze mogelijke behaalde winst? Volgens Trilokaal is dit plan ondernemend genoeg.
    De PvdA vraagt hoe het met de 5% taakstelling zit? Over ICT kosten mochten we het niet hebben. In het bedrijfsplan staan exit-afspraken in, dat stemt tot tevredenheid.
    Het CDA heeft vragen over de financiële consequentie de structurele taakstelling. Waarom nu al niet aan de slag met inventarisatie van de overige gemeenschappelijke regelingen? Waarop is besluit tot uittreding na 6 jaar gebaseerd en niet 7 of 8 jaar (beperking financiële risico’s) Advies BOR: hoe ziet het met de bepaling voor medewerkers bij uittreding? Is financiële ondersteuning van het Rijk of provincie onderzocht. Hoe zit het met BTW effecten? Wat is effect van harmonisatie van processen door griffiers? Het CDA doet een aankondiging van motie nav rapport ROB.

  6. 6
    Rondvraag
  7. 7
    Sluiting