- Locatie
Gemeentekantoor Sassenheim, Wilhelminalaan 25
- Voorzitter
- Paul Witteman
Agendapunten
-
1Opening
-
2Vaststellen agenda
-
3
Bij een commissievergadering kunt u gebruikmaken van het inspreekrecht. U geeft dan uw mening aan de raadsleden over een voorstel waar zij een besluit over moeten nemen of iets dat in Teylingen speelt. Indien u gebruik wil maken van het inspreekrecht, willen we u vragen om contact op te nemen met de griffie via [email protected] t.a.v. mevr. Marjoleine van Egeraat, griffier commissie DEB. Meld u bij voorkeur een dag van tevoren, maar tenminste één uur voor de vergadering aan.
Graag onder vermelding van:
• Uw naam
• Adres
• Telefoonnummer
• Onderwerp van uw inspraak
Bijgaand vindt u extra informatie over het inspreken.
-
4Mededelingen
-
5
Bij de fractievergaderingen kunnen fracties aangeven als een hamerstuk een bespreekstuk moet worden en andersom.
-
6
[Besluitvormend]
De Veiligheidsregio Hollands Midden wil de bestaande samenwerking binnen KCR2 formaliseren in een stichting, zonder dat taken, verantwoordelijkheden of financiële gevolgen voor gemeenten veranderen. De raad kan wensen en bedenkingen meegeven over dit voorgenomen besluit. Voorgesteld wordt als aandachtspunt mee te geven dat de invloed van veiligheidsregio’s en gemeenten op KCR2 voldoende geborgd blijft.
Besluit
1. Ten aanzien van het voorgenomen besluit van het Algemeen Bestuur (AB) van de Veiligheidsregio Hollands Midden (VRHM) tot oprichting van en deelname aan de Stichting KCR2 (Knooppunt Coördinatie Rijk-Regio's), als aandachtspunt mee te geven dat de invloed van veiligheidsregio’s en gemeenten moet worden geborgd, zoals verwoord in bijgaande (concept-)brief.Bijlagen
-
7B E S P R E E K P U N T E N
-
8
[Besluitvormend]
Besluit:
1. De aanbeveling uit de rekenkamerbrief ‘Onderbesteding’ over te nemen: Toon in de programmarekening vanaf 2026 in de paragraaf bedrijfsvoering hoeveel kosten van inhuur van extern personeel zijn gemaakt, vergelijk dat met de begroting en leg uit waar de verschillen door zijn gekomen.
2. De aanbeveling voor uitvoering in handen te stellen van het college.
3. Het college te verzoeken over de implementatie van de aanbeveling aan de gemeenteraad te rapporteren voor 12 november 2027.Bijlagen
Technische vragen openbaar
Onderwerp Technische Vragen rekenkamer - Partij voor Teylingen -
9
[Besluitvormend]
Participatie vormt een belangrijk uitgangspunt binnen de gemeente Teylingen. De afgelopen jaren is gewerkt vanuit het door de gemeenteraad vastgestelde beleidskader participatie. De voorliggende participatieverordening vormt de juridische vertaling van dit beleidskader.
Met de vaststelling van de participatieverordening wordt invulling gegeven aan de ambitie om inwoners, ondernemers en maatschappelijke organisaties op een transparante en zorgvuldige wijze te betrekken bij de voorbereiding, uitvoering en evaluatie van gemeentelijk beleid en gemeentelijke besluitvorming. Daarnaast wordt invulling gegeven aan het wettelijk verplichte uitdaagrecht.
Besluit
1. De Participatieverordening gemeente Teylingen 2027 vast te stellen.Bijlagen
Technische vragen openbaar
Onderwerp TV Raadsvoorstel participatieverordening/VVD -
10
[Besluitvormend]
Met de Routekaart Verduurzaming Gemeentelijk Vastgoed heeft de gemeenteraad de ambitie vastgesteld om het gemeentelijk vastgoed planmatig te verduurzamen, de CO₂-uitstoot te reduceren en onderhouds- en verduurzamingsopgaven waar mogelijk te combineren. Dit voorstel geeft uitvoering aan deze beleidslijn.
Voorgesteld wordt om ’t Onderdak in Sassenheim te verduurzamen met o.a. isolatie, zonnepanelen en een hybride warmtepomp. Hierdoor wordt het gebouw energiezuiniger en daalt de CO₂-uitstoot met ongeveer 50%. Aan de raad wordt gevraagd om hiervoor € 740.000 beschikbaar te stellen.
Besluit
1. Het sociaal-cultureel centrum 't Onderdak in Sassenheim te verduurzamen in overeenstemming met uitvoeringsscenario 3: bijtijdse maatregelen.
2. Hiervoor een bruto investeringskrediet van € 740.000,- beschikbaar te stellen.
3. De begrotingswijziging R4023 vast te stellen.Bijlagen
-
11
[Besluitvormend]
De noodzaak van mobiele camera's worden door de burgemeesters van Hillegom, Lisse en Teylingen onderschreven. Daarom hebben de burgemeesters hun wens uitgesproken om een gezamenlijke camerapool in te richten, waarbij alle gemeenten 2 camera's aanschaffen. Dit biedt flexibiliteit en wendbaarheid, immers kan gebruik gemaakt worden van het volledige aantal camera's, wanneer dit nodig is, maar worden de lasten wel verdeeld.
Besluit:
1. Te besluiten om twee mobiele camera’s aan te schaffen als onderdeel van een pool van zes camera’s samen met de gemeenten Hillegom en Lisse.
2. De bijbehorende begrotingswijziging R4029 vast te stellen.’
Bijlagen
-
12
Op de lijst van ingekomen stukken staan brieven en e-mails gericht aan de gemeenteraad.
Ingediende vragen
1. Trilokaal over raadsmemo #1045 (link): Maandag 5 oktober kwam naar buiten dat de gemeente Katwijk voornemens is om uit het DBS te stappen. Trilokaal is erg verrast door dit nieuws. Daarom de volgende vragen aan het College:
- Kan het College duiden wat de mogelijke consequenties zijn voor de financiële bijdrage van Teylingen?
- Wat betekent dit voor onze strategische positionering in de regio nu Katwijk zich steeds meer op Leiden richt?
- Hoe beoordeelt het College de meerwaarde van deze samenwerking nu Katwijk voornemens is te vertrekken? -
12.A
Ingekomen stukken
Onderwerp Aanbieding vastgestelde Programmabegroting 2027 VRHM Aanbieding voor wensen en bedenkingen: voorgenomen besluit AB VRHM tot oprichting van stichting KCR2 -
12.B
Ingekomen stukken
Onderwerp Reactie Dagelijks Bestuur VRHM op zienswijzen ontwerp-Programmabegroting 2027 VRHM Structurele verloedering Geelhoornstraat – Zaaknummer Z-26-527386 Verblijfsbelasting Volt oproep: kies voor eerlijke verdeling van partijsubsidies -
12.C
Ingekomen stukken
Onderwerp Email voor Gemeenteraden/Provincie Motie: Een aanval op 1 is een aanval op allen Aanbiedingsbrief Tussenrapportage HLTsamen 2026 Benoeming burgemeester Brief en Nota "Kansen met het uitdaagrecht" FVD-politici niet naar actie Malieveld in Den Haag Verzoek ik u om u in de eerstvolgende vergadering — onder leiding van plaatsvervangend burgemeester Rijkaart — uit te spreken over de onderlinge verhoudingen in uw raad. VNG Bijzondere ledenbrief: Rijksbegroting 2027 en de gevolgen voor gemeenten VNG Ledenbrief 26/032 - Uitnodiging ALV 30 september 2026 VNG Ledenbrief 26/033 - Eerste nazending ALV 30 september 2026 “Principe afspraken Samenwerkingsagenda VNG Ledenbrief 26/034 - Weerbaarheid en veerkracht: geactualiseerde handreiking en vervolgstappen VNG Ledenbrief. 26/035 - Tweede nazending ALV 30 september 2026 -
12.D
Raadsbrieven & Memo's
Onderwerp Raadbrief 'Eerder aanvragen' beleidsregels en Volgordelijst Teylingen Raadsbrief centralisatie backoffice burgerzaken Raadsbrief Verlenging beheerovereenkomst Eendenkooi Warmond 2026-2036. Raadsbrief Vermindering leegstand woningen en formatie Adreskwaliteit Raadsmemo - 1016199 Vertaalfunctie op de website van Teylingen Raadsmemo fasering invoering verblijfbelasting & arbeidsmigranten Raadsmemo Update renovatie bestuurscentrum Raadsmemo Voorgenomen vertrek gemeente Katwijk uit de DBS-samenwerking Raadsmemo Wet veilige jaarwisseling 2026-2027 Teylingen Schriftelijke vragen
Onderwerp Schriftelijke vragen aansluiting statushouders op de arbeidsmarkt/VVD SV Raadsmemo inbraak brandweerkazernes Sassenheim en Voorhout/Partij voor Teylingen SV Socialmediabericht Handhaving Teylingen over personen in een kwetsbare situatie/D66 -
13
Op de actielijst staan de lopende actiepunten weergegeven met de stand van zaken vanuit het college.
Voor de actielijst en stand van zaken openstaande moties verwijzen we u naar de overzichten:- Acties en toezeggingen: https://teylingen.bestuurlijkeinformatie.nl/Reports/Details/6420e995-4efd-4afa-80ed-f392758461dd
- Moties: https://teylingen.bestuurlijkeinformatie.nl/Reports/Details/c0630b5a-4fdd-4a08-bfb3-787b58e2c543
Op de raadsagenda planning (RAP) is de planning van de raadsstukken te zien.
Acties en toezeggingen
Updates: geen
Voorstel afvoeren: geen
Moties
Updates: geen
Voorstel afvoeren:
#351 Motie -6% HLT (VVD, CDA): raadsvoorstel aangenomen, afvoeren van lijst.
#288 Motie raadscommunicatie: ligt bij de griffie en werkgroep communicatie.
#225 Motie extra maatregelen om bij klimaatadaptatie het ambitieniveau actief plus te realiseren: verzoek om af te voeren.Bijlagen
-
14
Terugkoppeling door de AB -en DB leden van de diverse gemeenschappelijke regelingen (zoals o.a. Holland Rijnland, ISD, Omgevingsdienst, HLT-Samen) over de in de afgelopen periode gehouden AB en DB vergaderingen of bijzonderheden voor aankomende vergaderingen.
-
15
Ingediende vragen
1. De fractie van Trilokaal heeft met ontsteltenis kennisgenomen van het besluit van de gemeenteraad van Katwijk om de komst van de Amerikaanse medicijngigant Eli Lilly naast het Valkenburgse Meer niet tegen te houden. Het College van Katwijk ziet enkel dollartekens, maar de regio wordt opgezadeld met een groot probleem. Trilokaal maakt zich grote zorgen om de impact die dit besluit heeft op onder meer stroomaansluitingen voor bouwprojecten in _onze_dorpen en de drinkwaterpijl van Teylingen. Daarom de volgende vragen aan het College:
· Deelt het College de zorgen van Trilokaal? Zo ja, heeft het College ook haar zorgen geuit bij de collega's in Katwijk?
· Trilokaal zou idealiter graag een notitie opgesteld zien worden door het College met een overzicht van positieve en negatieve impact op Teylingen en hoe zich dat verhoudt tot wat het _Katwijk_oplevert. Is het College bereid deze notitie te maken en beschikbaar te stellen aan de gemeenteraad in Teylingen? -
16Sluiting