Ga naar de inhoud van deze pagina Ga naar het zoeken Ga naar het menu
Vorige pagina

Presidium

woensdag 10 september 2025

19:00 - 19:45
Locatie

Trouwzaal, Bestuurscentrum Voorhout

Voorzitter
Carla G.J. Breuer

Agendapunten

  1. 1
    Opening
  2. 2

    Besluit

    Conform besloten.

  3. 3
    Mededelingen
  4. 4

    - In Memoriam dhr. John Bosman

    Besluit

    Vastgesteld met de volgende bijzonderheden:
    - Het raadsvoorstel "Zienswijze programmabegroting HLTsamen" wordt geagendeerd als raadsvoorstel voor de gemeenteraad van 2 oktober.
    - Dhr. Piket (Progressief Teylingen) doet een mededeling over het afscheid van dhr. Spruit als burgerlid.


    Ook is er kort gesproken over het aantal insprekers in de commissie Welzijn. Het uitgangspunt is als volgt: één woordvoerder per belangenorganisatie of vereniging.

    De griffie heeft uitgelegd hoe het raadsvoorstel Zienswijze programmabegroting HLTsamen niet op de agenda is gekomen van de commissie DEB. Er is sprake van een menselijke fout waardoor het raadsvoorstel op de agenda van oktober is beland. Vanwege de urgentie dient het voorstel in de raad van 2 oktober alsnog besproken te worden.


    De voorkeur van het presidium is om het direct in de raad van 2 oktober te bespreken en niet vooraf een aparte commissievergadering uit te laten roepen.

  5. 5

    Zoals is aangegeven in het jaarverslag van 2024 staat het huidige budget van de rekenkamer onder druk. Dit komt mede door de volgende punten:

    • Onderzoeken worden steeds duurder;
    • In tegenstelling tot andere gemeentebudgetten wordt het budget van de rekenkamer niet geïndexeerd.
    • De vergoedingen van de rekenkamerleden zijn in 2022 door de raad verhoogd (zie ook verordening ‘gemeentelijke Rekenkamer Teylingen 2023’. Deze vergoedingen worden jaarlijks geïndexeerd).
    • Het huidige budget van €1 per inwoner is niet meer in lijn met de landelijke norm van €1,35.

    De rekenkamer verzoekt om het budget voor presentiegelden te verhogen tot €13.000, zodat dit weer aansluit bij de vergoedingen zoals vastgelegd in de verordening en dit mee te nemen in de volgende begrotingsronde. Op deze manier kan het volledige onderzoeksbudget weer worden ingezet waarvoor het bedoeld is: het uitvoeren van onderzoek. Dit komt de onafhankelijkheid en de kwaliteit van de onderzoeken ten goede.


    De voorzitter van de Rekenkamer zal aanwezig zijn om een korte toelichting te geven.

    Besluit

    Het presidium is akkoord om de budgetverandering als 'onvermijdelijke uitgaven' op te nemen in de begroting. De raad stelt de begroting vast en kan, indien gewenst, via een amendement een aanpassing doen.

    Themapagina's

    Thema
    Rekenkamer Teylingen
  6. 6

    Korte terugblik Kadernota: hoe is de behandeling van de Kadernota verlopen? Wat zijn leerpunten, ook met betrekking tot de inwonersbijeenkomst? 
    Ter info bijgesloten: behandelwijze Kadernota incl. voorbereiding, financieel overzichten en dubbele dekkingen (was dit nuttig?)


    Vooruitblik op werkwijze Begrotingsraad 6 november 2025. Kan het Presidium instemmen met de voorgestelde behandelwijze? In het bijzonder:
    - Is er behoefte aan een technische sessie? 
    - Is er behoefte aan extra fractievergaderingen voorafgaand aan de deadline van de moties/amendementen?

    Besluit

    Vanwege de beschikbare tijd is alleen de behandelwijze besproken. De volgende punten zijn daarbij aan de orde gekomen:

    • Er is behoefte aan een technische sessie.
    • Er is behoefte aan een extra fractievergadering. Deze wordt voortaan structureel opgenomen in de raadsagenda. Er wordt gekeken naar een mogelijke verschuiving van de beeldvormende sessies van oktober.
    • De data en deadlines hiervan worden na 1 oktober door de griffier meegedeeld.
    • De deadlines, bijv. voor het aanleveren van moties, worden opgenomen in de raadsagenda.

    De terugblik komt de volgende keer weer op de agenda van het presidium.

  7. 7

    Verzoek aan het Presidium is:

    1. Een raadswerkgroep in te stellen voor het inwerkprogramma van de nieuwe raad;
    2. De raadswerkgroep Communicatie en participatie te verzoeken om samen met de griffie invulling te geven aan de activiteiten omtrent opkomstbevordering en hieraan een budget te verbinden van € 30.000.

    Besluit

    Akkoord. De griffie doet een uitvraag naar de fracties met het verzoek leden aan te leveren voor de raadswerkgroep over het Startprogramma van de nieuwe raad.

  8. 8

    Het Presidium wordt gevraagd om de jaarplanning voor 2026 vast te stellen.

    Besluit

    Akkoord na verwerking van extra fractievergaderingen in oktober. Deze fracties zijn bedoeld om concept moties en amendementen met elkaar te bespreken voorafgaand aan de deadline van aanlevering. Ook kan er diezelfde avond een technische sessie over de begroting worden georganiseerd.

    Dhr. Beijk (VVD) stelt voor om voortaan bij het opstellen van de jaarplanning de synchronisatie met de andere gemeenteraden van HLT mee te nemen. Dit wordt opgepakt door de griffier en verwerkt in een memo van de regiegroep.

  9. 9

    De raad stelt bij aanvang van de vergadering de agenda vast. In de afgelopen periode is het vaker voorgekomen dat de agenda op meerdere plaatsen werd gewijzigd. Gevolg hiervan is dat de behandelvolgorde niet meer gelijk is aan de nummering op iBabs. Dit zorgt voor verwarring onder raadsleden over welk agendapunt voorligt of zometeen wordt besproken.


    Hoe kunnen we dit verbeteren? Is er een andere werkwijze mogelijk? Zie bijgaand enkele ideeën.

    Besluit

    Omwille van de tijd wordt dit geagendeerd voor de volgende Presidiumvergadering.

  10. 10

    Besluit

    Omwille van de tijd geen rondvraag.

  11. 11
    Sluiting