- Locatie
Trouwzaal, Bestuurscentrum Voorhout
- Voorzitter
- Carla G.J. Breuer
Agendapunten
-
1Opening
-
2
Besluit
Door het CDA is het voorstel gedaan om:
- de centrumvisie te verplaatsen naar a.s. maandag en samen te voegen met de behandeling van de centrumvisie van de cie Welzijn.
- de motie Kompas te verplaatsen naar september bij de werksessie begroting zoals
Besloten is het agendapunt centrumvisie te verplaatsen naar a.s. maandag.
Besloten is het agendapunt Motie Kompas wel te behandelen -
3
Besluit
De griffier doet mededeling van de storingen in het AV-systeem. Het zijn nu meer dan incidentele storingen. De leverancier heeft aangegeven dat de av-apparatuur end of life is.
Samen met FZ wordt gekeken naar een oplossing die het AV systeem stabiel maakt door vervanging van het systeem maar ook alle mogelijkheden openlaat voor aanpassingen bij eventuele aanpassing/verbouwing van de raadzaal. -
4
Bij aanvang raadsvergadering
- afscheid vertrekkend gemeentesecretaris Juul CoversBesluit
Vanuit Welzijn is bespreekstuk de Ruine van Teylingen (mobiliteitsonderzoek)
De gemeentesecretaris neemt in deze vergadering afscheid van de raad. -
5
Bijlagen
Besluit
Het vergaderschema is ongewijzigd vastgesteld
-
6
Om te komen tot een kwalitatieve verbetering van het functioneren van de Gemeenteraad
van Teylingen stelt GroenLinks voor de mogelijkheden voor het aantal burgerraadsleden te verruimen naar drie voor alle fracties.Bijlagen
Besluit
Het voorstel wordt meegenomen naar de zaterdagbijeenkomst met de fractievoorzitters, De VVD en het CDA geven op voorhand mee dat zij principieel gezien geen ruimte zien voor verruiming van het aantal burgerleden.
-
7
- onderdeel van de discussie is hoe om te gaan met het Kompas
- update 1 september 2020: memo voorstel tijdpad naar begroting is toegevoegd.Bijlagen
Besluit
De evaluatie is besproken
Het CDA geeft aan dat de afwijking van het advies P&C door het presidium niet juist was, ook het plotseling invoeren van spreektijden was rommelig. Afspraak was geen moties/amendementen.
Het nieuwe tijdpad wordt positief ontvangen. De opmerkingen over al dan niet moties/amendementen bij begroting worden meegenomen naar de sessie van de P&C over de werkvorm. Het CDA geeft aan dat de motie over het Kompas nu prematuur is. Waarom niet meenemen met de integrale afweging in september. De VVD geeft aan dat de aankondiging is gedaan bij de kadernotabehandeling met uitnodiging aan de fracties om gedurende de zomer mee te denken.
-
8
De griffier geeft een toelichting over de afgelopen zomer ontwikkelde verbeterslag van werkrprocessen griffie
-
9
Evaluatie werkwijze fysiek vergaderen in commissie ma-di
Vooruitkijken naar al dan niet fysiek vergaderen voor aankomende raadsvergaderenBesluit
Besproken is: kan publiek digitaal vergadering volgen, bij een raad zijn er heel veel woordvoerders, zeker als er gestemd moet worden, wat als 1 of meer raadsleden niet aanwezig kunnen zijn.
UItgangspunt is fysiek. Voorafgaand aan de vergadering wordt gekeken of het wel fysiek kan of toch overgegaan wordt naar digitaal vergaderen. Deze affweging wordt door de griffie uitgewerkt. (uitgangspunt moet echt veilig) -
10
Aan de fracties wordt verzocht door te geven wie deel nemen aan de werkgroep P&C/Open Overheid.
-
11Actielijst en langetermijnagenda
-
12Rondvraag
-
13Sluiting